FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA - CHARLÈNE
Dostałam dwa paski rzęs zamiast czterech. Co zrobić?

Pierwsze wrażenie po otwarciu opakowania może takie być 🙂 Rzęski należy rozłączyć zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania lub zakładką na stronie – “JAK TO DZIAŁA?

Nie otrzymałam przesyłki zamówionej Pocztą Polską.

W pierwszej kolejności polecamy sprawdzić skrzynkę na listy, z doświadczenia wiemy, że listonosz bardzo często wrzuca tam paczki od nas. Jeżeli jej tam nie ma – prosimy o kontakt z nami.

Czy rzęsy magnetyczne są bezpieczne dla moich naturalnych?

Rzęsy naszej marki są bardzo bezpieczne dla naturalnych rzęs. Rzęski są lekkie i nie obciążają tych naturalnych. Co więcej, rzęsy są bezpiecznie otulone z dwóch stron sztucznymi kępkami, sprawiając, że nasze naturalne rzęsy mogą spokojnie rosnąć! Chętnie pomożemy w doborze odpowiednich rzęs.

Mam bardzo zniszczone rzęsy naturalne. Czy rzęsy magnetyczne będą dla mnie odpowiednie?

Rzęsy magnetyczne są szczególnie polecane właśnie dla Pań, które:
– Zdjęły rzęsy przedłużane
– Mają zniszczone rzęsy naturalne
– Mają uczulenie na klej
Rzęsy magnetyczne bezpiecznie otulają nasze rzęski naturalne, dzięki czemu mogą one swobodnie rosnąć i się odbudować. Używamy bardzo delikatnych materiałów, a magnesiki są malutkie i nie wpływają na pogorszenie stanu rzęs naturalnych, wręcz przeciwnie, pozwalają im odrosnąć.
Jeśli rzęsy są mocno zniszczone lub osłabione, polecamy wybrać delikatny, lekki model. Zbyt okazałe modele mogą się okazać zbyt ciężkie – lepiej zostawić je na później, gdy rzęsy naturalne troszkę odrosną.

Który model jest najlepszy dla bardzo małych oczu?

– COCO
– DIANA
– LILLY
Model SEXY BOLD – COCO posiada 4 mini magnesy i jest idealny dla kobiet posiadających bardzo małe oczy – gdy pasek z rzęsami okazuje się zbyt długi, można śmiało odciąć kawałek rzęs wraz z jednym z czterech magnesów i w ten sposób dopasować długość paska do własnych potrzeb! W przypadku chęci podcięcia paska rzęs w celu dopasowania go do oka- zapraszam do kontaktu, przekażemy instrukcję jak poprawnie dokonać modyfikacji.  

Który model jest polecany jeśli noszę okulary?

Poniższe modele nie mają mocno podkręconych włosków, a więc są najczęściej wybierane przez osoby noszące okulary. Finalny efekt zależny jest również od tego jak daleko noszone są okulary od oczu.
-ELEGANT LOOK
-ELEGANT LOOK 2
-COCO
– MAYA
-DIANA
-LILLY

Jak długo trwa aplikacja rzęs?

Gdy już dojdzie się do wprawy, aplikacja zajmie nie więcej niż kilka sekund!
Będziemy szczere, żaden inny produkt nie da nikomu tak natychmiastowego efektu zniewalającego spojrzenia.
– Bez posklejanych rzęs.
– Bez marnowania godzin u kosmetyczki.
– Bez unikania siłowni, sauny. Bez strachu przed zamoczeniem rzęs po aplikacji.
– Bez rozmazanego tuszu.

Czy mogę nałożyć inny make up gdy mam na sobie rzęsy magnetyczne?

Oczywiście! Rzęsy magnetyczne zaprojektowane są w taki sposób aby były jak nasze własne.. Można więc używać cieni, eyelinera, tuszu do rzęs, czegokolwiek się chce i używa na co dzień! Czyli dokładnie wszystko to, czego nie można zrobić przy przedłużaniu rzęs, gdzie możliwości makijażowe są znacznie ograniczone.

Na jak długo wystarczy mi jedna para?

Czas żywotności w głównej mierze zależy od użytkowniczki rzęs i tego czy dana klientka obchodzi się z nimi delikatnie, przemywa je płynem micelarnym po zdjęciu jeśli używała np. cieni do powiek, czy trzyma je w pudełeczku po każdym zdjęciu, czy raczej nie przykłada do tego wagi. Niektórym klientkom wiec rzęsy wystarczają na dwa miesiące, innym na 4 miesiące, a Paniom które sporadycznie noszą rzęsy jeszcze dłużej. Warto posiadać profesjonalną szczoteczkę do rozczesywania rzęs, która pomoże w utrzymaniu pierwotnego kształtu rzęs oraz usunie zanieczyszczenia powstałe przy codziennym użytkowaniu.

Jak dbać o rzęsy?

Jeśli rzęsy były malowane należy po zdjęciu umyć je delikatnie płynem micelarnym i pamiętać aby trzymać je w pudełku złączone w pary dla ich lepszej żywotności. Oznacza to, że będzie można dłużej cieszyć się ładnie wyglądającymi rzęsami. Warto posiadać profesjonalną szczoteczkę do rozczesywania rzęs, która pomoże w utrzymaniu pierwotnego kształtu rzęs oraz usunie zanieczyszczenia powstałe przy codziennym użytkowaniu.


Co jeśli rzęsy nie będą pasować do moich oczu?

Jeśli pojawia się obawa, że rzęsy nie będą pasować, polecamy wybrać model COCO. COCO posiada 4 mini magnesy. Gdy pasek z rzęsami okazuje się zbyt długi, można śmiało odciąć kawałek rzęs wraz z jednym z czterech magnesów i w ten sposób dopasować długość paska do własnych potrzeb!

Mam uczulenie na klej, czy rzęsy CHARLENE są dla mnie?

Duża część naszych klientek to Panie, które dostały uczulenia na klej i szukały dla siebie bezpiecznej alternatywy. Nasze rzęsy mocowane są na małe magnesy, a wiec jak tylko objawy uczulenia ustaną, można zacząć ich używać, ponieważ nie zawierają ani grama kleju.

Mam uczulenie na metal- czy mogę używać rzęs CHARLENE?

Rzęsy posiadają małe magnesiki, a więc nie zalecamy ich używania przez osoby, u których występuje uczulenie na metale.

Kiedy moja przesyłka zostanie wysłana?

Staramy się realizować zamówienia jak najszybciej i realizujemy je w kolejności ich złożenia. Jeśli zamówienie zostało złożone w czasie obowiązywania promocji na stronie (w promocyjnej, niższej cenie) zastrzegamy sobie prawo do dostarczenia paczki w ciągu 14 dni roboczych niezależnie od wybranego sposobu dostawy. Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, jednak czasami ilość zamówień promocyjnych jest tak duża, ze potrzebujemy troszkę więcej czasu niż zazwyczaj, aby zapakować przesyłki. Prosimy jednak o cierpliwość, gdy tylko paczuszka wyruszy w drogę, zostanie wysłana wiadomość e-mail o wysyłce.

Mam obecnie rzęsy przedłużane- czy mogę używać rzęs na magnes?

Jeśli na oczach pozostały już tylko małe pozostałości aplikacji, można używać rzęs magnetycznych, aby ukryć różnice w długościach rzęs i odświeżyć spojrzenie. W przypadku chęci wzmocnienia efektu po świeżej aplikacji – nie polecamy takiego rozwiązania. Rzęsy magnetyczne są alternatywą dla innych metod, nie powinno się stosować ich jednocześnie.

Jak to działa? Na czym trzymają się rzęsy magnetyczne?

Rzęsy posiadają małe magnesiki i to na nich trzymają się rzęsy. Rzęsy należy nakładać od góry i od dołu aż magnesy się połączą. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu.

Nie mam rzęs naturalnych. Czy mogę używać rzęs magnetycznych?

Rzęsy magnetyczne trzymają się na rzęsach naturalnych, w przypadku nie posiadania rzęs naturalnych, nie będą miały się na czym utrzymać.

Czy można zwrócić rzęsy?

W sprawie ewentualnych zwrotów prosimy o kierowanie pytania na adres e-mail: kontakt@charlene.com.pl. Nasz Dział Reklamacyjny odpowie Pani na wszystkie pytania oraz przekaże dalsze kroki do wykonania. 

Czy można wymienić rzęsy?

Niestety nie mamy możliwości wymiany rzęsek, które zostały otwarte z zapieczętowanego opakowania – ze względów higienicznych. Każde opakowanie rzęs zaplombowane jest specjalną plombą gwarantującą to, że rzęski w opakowaniu są sterylne, czyste i przez nikogo nie używane. Po jej otwarciu wymiana na inny model nie jest już możliwa. 🙁

Co jak kąciki będą odstawać?

Odpowiednio nałożone rzęsy nie będą odstawały przy kącikach. Trzeba je nałożyć w taki sposób aby były umieszczone jak najbliżej naszej linii rzęs. Jeśli nakładając rzęsy któryś kącik jest niedopasowany można łatwo dopasować go do oka bez ściągania całych rzęs.

Co jeśli pasek będzie zbyt długi?

Jeżeli obawiasz się, że pasek będzie zbyt długi – polecamy zamówić model COCO. Posiada 4 magnesy, więc można dopasowywać go według własnych potrzeb. Inne polecane modele to LILLY i DIANA.

Jaki metal jest w magnesikach?

Metal zawarty w magnesikach naszych rzęs to „Iron oxide black”. 😊

Dlaczego termin doręczenia pocztą to 2-14 dni robocze?

Poczta Polska rządzi się niestety swoimi prawami.. W przypadku Kuriera dostajemy od niego zapewnienie, że przesyłka zostanie doręczona w ciągu 3 dni roboczych.  Poczta natomiast w Regulaminie korzystania z ich usług zastrzega sobie prawo na dostarczenie przesyłki nawet do 14 dni roboczych. Najczęściej jednak trwa to o wiele krócej i przesyłki doręczone są nawet 3-go dnia po wysłaniu 😊

Czekam zbyt długo na wysyłkę.

W związku z dużą ilością zamówień dokonanych w związku z obniżonymi cenami na stronie internetowej, czas realizacji zamówień może ulec wydłużeniu (Według Regulaminu §6 Dostawa Pkt.8. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do wysyłki zamówienia w terminie od 1-14 dni roboczych, niezależnie od wybranego sposobu dostawy,  jeżeli Umowa Sprzedaży została zawarta z Klientem w czasie trwania promocji). 
Za ewentualne niedogodności przepraszamy.  Jednocześnie dokładamy wszelkich starań aby przesyłki zostawały nadawane były jak najszybciej.  

W paczce nie ma paragonu. Dlaczego?

Nasz sklep korzystając ze zwolnienia,  o którym mowa w poz. 36 załącznika do Rozporządzenia  Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 2519) nie ma obowiązku wydawania paragonu fiskalnego, a podstawą do ewentualnych reklamacji jest numer zamówienia przesyłany drogą elektroniczną na adres mailowy lub dane podane podczas składania zamówienia, które są zapisywane w systemie. Możemy również wystawić fakturę na osobę prywatną, do samej Reklamacji zaś nie jest zupełnie potrzebna bo całość korespondencji mamy w wiadomościach e-mail oraz w systemie.

Czy z rzęsami można nosić soczewki?

Oczywiście, nie ma żadnych przeciwskazań aby nosić rzęsy magnetyczne razem z soczewkami. Rzęsy magnetyczne zaprojektowane są w taki sposób aby zachowywały się jak nasze własne.